Okap jak designerska lampa

Gdy coraz częściej decydujemy się na otwartą przestrzeń dzienną, połączoną z kuchnią, bardziej dostrzegamy istotną rolę okapu odprowadzającego opary. Dlatego to właśnie tu wyjątkowo liczy się najnowsza technologia, jakość i przykuwające wzrok wzornictwo. Designerskie, sufitowe modele marki NOVY dostępne w Comitor, oszczędzają miejsce i do złudzenia przypominają nowoczesne, minimalistyczne lampy.

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym, okapy sufitowe NOVY niezwykle szybko pochłaniają parę, wilgoć, zapach oraz dym. Ich zaletą jest bardzo wydajny wyciąg, dlatego świetnie pełnią swoją funkcję w każdej kuchni – nawet tej o bardzo dużym metrażu.

„Chmura” nad głową

Projektanci eleganckich okapów marki NOVY nie ustają w poszukiwaniu najskuteczniejszych rozwiązań do odprowadzania oparów i zapachu. Dlaczego? Bo gotować w obecnych czasach można i trzeba komfortowo. Tym bardziej, że w kuchni spędzamy coraz więcej czasu. Eleganckie linie oraz kompaktowe wymiary białej i czarnej serii okapów Cloud, przekładają się na czystą
formę, a także gwarantują optymalną wydajność urządzenia. „Wyciszona obudowa” kryje dwa silniki, które zapewniają doskonały przepływ powietrza i maksymalne wychwytywanie oparów. Subtelna taśma LED wzdłuż całej krawędzi okapu gwarantuje równomierne rozprowadzenie światła nad powierzchnią gotowania, co zwiększa komfort pracy. Możliwość regulacji natężenia i barwy światła pozwala dostosować je do wymagań użytkownika, a także do klimatu i wystroju wnętrza. Okap Cloud wystarczy przykręcić do sufitu, bez konieczności wycinania w nim otworów.

W symbiozie z oświetleniem

Kuchnia to dziś zdecydowanie coś więcej niż tylko miejsce do gotowania. Multifunkcjonalna przestrzeń wymaga nowoczesnych rozwiązań, takich jak okap Mood marki NOVY. Prosty montaż do sufitu i brak wylotu powietrza pozostawiają architektom dużo swobody przy projektowaniu kuchni. System zawieszenia Mood jest niemal niewidoczny i nie ogranicza poczucia przestrzeni. Projektanci NOVY zadbali nie tylko o elegancką formę i ciekawy design. Okapy Mood cechuje również wyjątkowo cicha i wydajna praca, dzięki dwóm energooszczędnym silnikom. Filtry typu monoblock skutecznie pochłaniają zapachy, a umieszczone po obu stronach urządzenia filtry przeciwtłuszczowe, przechwytują cząsteczki tłuszczu. Okapy serii Mood dostępne są w trzech kolorach: białym, czarnym i szarym, dzięki czemu łatwo wkomponować urządzenie w wystrój wnętrza. Wyposażono je również w innowacyjny system oświetlenia, który pozwala dostosować natężenie oraz barwę światła do indywidualnych potrzeb. Funkcja przygaszania umożliwia stopniowe włączanie i wyłączanie świateł. Wszystko to sprawia, że ten niezwykle stylowy okap pozwala kuchni w pełni rozkwitnąć.

Wpisany w klimat wnętrza

Niebanalny, elegancki design oraz pełną symbiozę oświetlenia i skutecznej recyrkulacji odnajdziemy także w okapach serii Zen. Posiadacze otwartych kuchni szczególnie docenią niezwykle cichą pracę, nawet przy najwyższej mocy urządzenia. Ledowe oświetlenie w połączeniu z dyskretnym systemem zawieszenia oraz prostą, minimalistyczną formą okapu dodaje lekkości kuchennym wnętrzom. Okap Zen sprawdzi się zwłaszcza w nowocześnie zaaranżowanych przestrzeniach. Dwie wersje: ze światłem neutralnym białym lub ciepłym białym, pozwalają dopasować urządzenie do klimatu wnętrza. System recyrkulacyjny w standardzie umożliwia zastosowanie okapu w pomieszczeniach, w których odprowadzenie oparów nie jest możliwe oraz w domach energooszczędnych.

Ciche i skuteczne, a przy tym wysmakowane wzorniczo okapy belgijskiej marki NOVY pomagają spełnić marzenie o funkcjonalnej i nastrojowej kuchni, w której możemy (mimo działających w tle urządzeń) bez zakłóceń rozmawiać z bliskimi.

Więcej informacji na www.comitor.pl

Dodaj komentarz