Podczas urządzania pomieszczenia sanitarnego warto kierować się nie tylko aktualnymi trendami. Wybór rozwiązań i wyposażenia łazienkowego powinien być podyktowany także przyszłym, realnym komfortem użytkowania. Liczy się wygoda, praktyczność, bezpieczeństwo i higiena. Przedstawiamy 4 przykłady produktów, które egzamin z funkcjonalności zdają na piątkę z plusem.
Luksus w zasięgu dłoni
Łazienka to pomieszczenie utożsamiane z higieną, czystością, a często także ze sterylnością. Dlatego to właśnie te cechy bierzemy na pierwszy plan i przedstawiamy pierwszą z propozycji. Jest nią przycisk spłukujący do WC – ale nie taki standardowy, bo wyposażony w czujnik ruchu i technologię LED podświetlającą kontury klawiszy. Dzięki funkcji bezdotykowego spłukiwania korzystanie z toalety staje się higieniczne i bezpieczne. Warto zwrócić uwagę także na to, z czego wykonany jest przycisk. Łatwość utrzymania czystości zagwarantuje nam nie tylko bezdotykowa technologia, ale także wyjątkowo higieniczny materiał, jakim jest szkło. Z kolei klawisze powinny być zintegrowane z powierzchnią płytki, pozbawione zakamarków i trudnych do wyczyszczenia szczelin. Dzięki przyciskom, takim jak np. TECElux mini, korzystanie z łazienki staje się bezpieczne, a utrzymanie czystości proste i mniej pracochłonne.
Czyste powietrze
Mówiąc o czystości w łazience, nie można pominąć takich kwestii, jak świeżość w pomieszczeniu. Okazuje się, że nie musimy stosować specjalnych, chemicznych preparatów. Odpowiedzią na tego typu wyzwania są rozwiązania, które eliminują zapachy w miejscu ich powstawania. Przykładem jest terminal WC wyposażony w specjalny ceramiczny filtr węglowy. Jak to działa? Powietrze jest zasysane, oczyszczane i ponownie odprowadzane do pomieszczenia. Co więcej – nie ma potrzeby wymieniania filtra częściej niż raz na około 5 lat. Świeżość idzie w parze z ekonomią – to lubimy!
Alternatywa dla brodzika
Dzięki pojawieniu się na rynku takich rozwiązań, jak odwodnienie liniowe, prysznic zmienił swoje oblicze. Przede wszystkim jest pozbawiony brodzika, co eliminuje bariery już na wejściu, a dzięki temu przyjazny dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Takie rozwiązanie zwiększa także swobodę projektowania łazienki i samej strefy prysznicowej. Na rynku istnieje wiele wariantów odwodnień: dekoracyjne – z rusztem ze stali nierdzewnej, do wypełniania płytkami i kamieniem oraz modele z możliwością przycięcia profilu i dopasowania do wymiarów powierzchni prysznica.
Podejmując decyzję o zainstalowaniu odpływu powinniśmy już na etapie budowy instalacji przewidzieć wyprowadzenie podejścia od pionu kanalizacyjnego, dobrać odpowiednie rozwiązania i systemy. Wszystko po to, by móc cieszyć się komfortową i pozbawioną barier strefą prysznicową.
Ciepło od stóp
Ta przyjemność, kiedy po wyjściu z wanny lub spod prysznica możemy dotknąć stopą ciepłej posadzki… To m.in. komfort cieplny sprawił, że ogrzewanie podłogowe zyskało w ostatnich latach na popularności i na dobre zadomowiło się w naszych łazienkach.
System ten ma także wiele innych zalet. Jest to przede wszystkim ogrzewanie niskotemperaturowe, a więc energooszczędne, oferujące użytkownikom konkretne oszczędności finansowe. Ciepło emitowane przez podłogę pozwala na obniżenie temperatury nawet o 2°C, bez zmniejszenia komfortu przebywania w pomieszczeniu. Dzięki temu oszczędność zużycia energii w skali roku może sięgać nawet 11-12%. Z kolei ograniczona cyrkulacja powietrza sprawia, że wodne ogrzewanie podłogowe jest także świetnym rozwiązaniem dla alergików.
Ważne jest, aby przy wyborze tego typu rozwiązań korzystać z kompleksowych systemów oferowanych przez renomowanych producentów, np. TECEfloor.
Zanim przystąpimy do urządzania pomieszczenia sanitarnego, zastanówmy się nad tym, czym jest dla nas komfort. Utożsamiamy go z higieną, funkcjonalnością, a może ciepłem? To pierwszy krok, a zarazem podstawa do wyboru tych rozwiązań, które sprawią, że korzystanie z łazienki będzie czystą przyjemnością!
Źródło: Newseria