Jak zaplanować remont

Zbliża się okres urlopowy. Wielu z nas zamiast zagranicznych wojaży decyduje się na przeprowadzenie remontu. Poniżej krótka lista jak zaplanować remont, aby przebiegał skutecznie i bezproblemowo.

1. Rozplanuj budżet.

Mierz siły na zamiary. Nie planuj generalnego remontu jeżeli wiesz, że środki na koncie pozwolą Ci tylko na odświeżenie wybranych pomieszczeń.
2. Rozplanuj grafik prac.

Inaczej będzie przebiegał remont generalny uwzględniający np. montaż ogrzewania podłogowego, wymianę instalacji, a inaczej samo malowanie lub tapetowanie. Ważne, aby prace, które będą wykonywane nie kolidowały ze sobą oraz nie niszczyły efektów wcześniejszych działań.
3. Dostosuj remont do panujących warunków pogodowych.

Nie od dziś wiadomo, że przy niskich temperaturach farba schnie dłużej, a niesprzyjająca aura sprawia, że wymiana pokrycia dachowego jest problematyczna. Warto planując prace remontowe sprawdzić jaka będzie pogoda w danym okresie czasu tak aby
4. Zaplanuj zakupy

Przed przystąpieniem do remontu zrób listę potrzebnych rzeczy i kup je tydzień lub dwa wcześniej. Zawsze może zdarzyć się, że wybrane płytki czy panele nie będą dostępne na składzie i zajdzie konieczność ich zamówienia. Kupując materiały kilka dni przed remontem unikniesz również zbędnego biegania po każdą rzecz z osobna, a tym samym będziesz mógł skupić się na wykonaniu prac.
5. Zorganizuj pomoc lub ekipę

Jeżeli planujesz wykonać remont sam zawsze mimo wszystko dobrze mieć „pomocną dłoń”, która pomoże przy cięższych pracach lub przy transporcie. Nawet jeżeli nie będziesz korzystał z pomocy takiej osoby warto pomyśleć, do kogo mógł byś się zwrócić tak, aby oczekiwaną pomoc uzyskać. Jeżeli planujesz wynajęcie ekipy remontowej to odpowiednio wcześnie zacznij jej poszukiwanie, tak aby bez problemu ustalić termin remontu i dostępność ekipy.

Dodaj komentarz