O Kolekcji Marmoleum marki Forbo

Ekologia, elegancja, ekonomia – tak w trzech słowach opisać można najnowszą kolekcję naturalnych, neutralnych pod względem emisji C02 wykładzin podłogowych Marmoleum Marbled firmy Forbo. Ta wyjątkowa linia produktów łączy w sobie atrakcyjny design z wysoką jakością i znakomitą funkcjonalnością, udowadniając tym samym, że nawet najbardziej znane i powszechnie stosowane rozwiązanie aranżacyjne może zyskać całkowicie nowe oblicze.
Wykładziny z linoleum to rozwiązanie aranżacyjne, które doskonale zna chyba każdy. Niestety, materiał ten zwykle nie kojarzy się pozytywnie i przez lata zyskał opinię nieestetycznego, przestarzałego oraz mało funkcjonalnego. Tymczasem okazuje się, że na rynku dostępne są obecnie takie produkty, które zachwycą nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Wśród nich prym wiedzie Marmoleum – rodzina niezwykle eleganckich, trwałych i praktycznych wykładzin podłogowych marki Forbo. W najnowszej odsłonie tej kolekcji znalazła się szeroka gama modnych wzorów, inspirowanych naturą, zarówno w jej delikatnej, chłodnej wersji, jak i w nieco bardziej wyrazistym, ciepłym i żywiołowym wydaniu. Nowoczesny design to jednak nie jedyna przewaga Marmoleum nad innymi wykładzinami. Podłogi z tej linii są również maksymalnie przyjazne środowisku, a do tego charakteryzują się doskonałymi właściwościami użytkowymi oraz niezwykłą trwałością. Funkcjonalność wykładzin marki Forbo to w dużej mierze zasługa technologii Topshield2, czyli podwójnie utwardzanej promieniami UV powłoki, która zabezpiecza ich powierzchnię przed wnikaniem brudu, a także chroni przed zarysowaniem i zaplamieniem.
Ekologia to podstawa!
Najnowsza generacja podłóg Marmoleum marki Forbo to prawdziwy „kamień milowy” w historii firmy. Jeszcze nigdy żadna wykładzina nie mogła bowiem poszczycić się tak dobrymi parametrami technicznymi przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów estetycznych i ekologicznych. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, takich jak olej lniany z ziaren lnu, włókno z łodyg juty czy żywica z drzew sosnowych oraz wykorzystaniu w 100% zielonej energii przy produkcji udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2, przez co maksymalnie przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, takich jak olej lniany z ziaren lnu, włókno z łodyg juty czy żywica z drzew sosnowych, udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2, przez co maksymalnie przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu.
W praktyce oznacza to, że podłogi z kolekcji Marmoleum można bezpiecznie stosować w domach prywatnych i obiektach publicznych, takich jak szpitale, szkoły, żłobki, przedszkola czy biura. Warto podkreślić, że wyjątkowe właściwości najnowszej kolekcji wykładzin marki Forbo doceniają nie tylko użytkownicy i inwestorzy, ale również eksperci z branży zrównoważonego budownictwa. Marmoleum zdobyło bowiem prestiżową nagrodę PLGBC Green Building Awards 2018, przyznawaną tylko najlepszym „zielonym” budynkom, wnętrzom i produktom w Polsce. Nic dziwnego, że produkt ten z powodzeniem jest wykorzystywany w wielu ekologicznych obiektach certyfikowanych w systemie LEED i BREEAM.
Wykładziny dla wymagających
Wykładziny z innowacyjnej kolekcji o nazwie Marmoleum aż w 97% wykonane są z surowców pochodzenia naturalnego i mineralnego, dzięki czemu cieszą się mianem najbardziej ekologicznych rozwiązań na świecie. Do tego dostępne są w niezwykle szerokiej gamie wzorów i kolorów, zarówno jednolitych wizualnie, jak i odwzorowujących naturalne, barwne mozaiki. Nic więc dziwnego, że to właśnie najnowsze produkty marki Forbo już teraz chętnie wybierane są przez projektantów do aranżacji przestrzeni w nowoczesnych obiektach biurowych, komercyjnych i publicznych. Wykładziny Marmoleum utrzymane w wesołej tonacji kolorystycznej znalazły zastosowanie w wielu szkołach, żłobkach i przedszkolach, gdzie stanowią bezpieczne i przyjazne miejsce do zabawy, nauki oraz ćwiczeń ruchowych. Przykładem takich realizacji jest m.in. Przedszkole nr 3 w Raszynie, szczeciński żłobek „Tęczowa Sowa” czy też Szkoła Podstawowa w Książenicach. Wariant nieco bardziej stonowany, klasyczny i szlachetny, np. wykładziny przypominające naturalną, kamienną powierzchnię, spotykać można z kolei w zlokalizowanych na całym świecie restauracjach, biurach i galeriach handlowych. Linoleum nowej generacji wykorzystane zostało także w najnowocześniejszych placówkach medycznych w Europie, m.in.  w CENTRUM ORIGIN w Otwocku, Radomskim Centrum Onkologii oraz Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu. W tego typu miejscach podłogi z kolekcji Marmoleum sprawdzają się wyjątkowo dobrze przede wszystkim ze względu na wysoką trwałość i łatwość utrzymania w nieskazitelnej czystości. Inwestorzy i pracownicy doceniają je jednak także za naturalne właściwości bakteriostatyczne, które podłoga zachowuje przez cały okres użytkowania, zapewniając trwałą ochronę od momentu zainstalowania. Badania przeprowadzone w Uniwersytecie w Glasgow udowodniły, że wykładzina Marmoleum polecana jest szczególnie w miejscach, w których higiena i zapobieganie bakteriom MRSA (Gronkowiec odporny na metycylinę) i E. coli jest niezwykle istotne. To doskonałe rozwiązanie do szkół, szpitali i miejsc, w których przebywają dzieci. Dodatkowo jest to produkt bezpieczny dla alergików, posiadający certyfikat Alergologiczny Allergy UK.
Więcej informacji na temat wykładzin Marmoleum, a także przykłady realizacji znaleźć można na stronie: forbo.com/flooring/

Dodaj komentarz