Jakie są zalety płyty promieniującej z aluminium?

Dzięki płycie promieniującej z aluminium szybko uzyskamy optymalną temperaturę. Grzejnik, który ją posiada wytwarza łagodne ciepło, które jest jednakowe w każdej części pomieszczenia. Dzięki aplikacji w telefonie, sterujemy urządzeniem na bieżąco i oszczędzamy na ogrzewaniu.

Cechy aluminium.
Dzięki wykonaniu płyty promieniującej z aluminium, charakteryzuje się ona:
– wysoką reaktywnością i przewodnictwem
– dużą powierzchnią promieniowania (emisji ciepła)
– niską temperaturą powietrza na wylocie
– trwałą emisją.

Dzięki tym właściwościom grzejnik, w który wbudowano aluminiową płytę promieniującą zapewnia:
1. Ciepło łagodne i delikatne.
Odczuwanie łagodności ciepła związane jest z jakością promieniowania danego urządzenia, które powinno odpowiadać ciepłu emitowanemu przez człowieka. Dzięki zastosowaniu aluminium, otrzymamy ciepło jednorodne i stałe.

2. Jednakową temperaturę w każdej części pokoju.
Płyta z aluminium rozprzestrzenia ciepło w wielu kierunkach, co zapewnia efekt podobny do promieniowania słonecznego. Gwarantuje szybkie dotarcie do każdej części pomieszczenia i jednakową temperaturę we wszystkich strefach. Różnica temperatur pomiędzy podłogą, a sufitem jest wówczas niewielka.

3. Szybkie uzyskanie idealnej temperatury.
Temperatura w pomieszczeniu wzrośnie szybko, dzięki:
– odpowiedniej wymianie ciepła między grzejnikiem, a otaczającym powietrzem
– szybkiemu oddawaniu energii zmagazynowanej w elemencie grzewczym, o dużej powierzchni promieniowania.

Płyta promieniująca z aluminium jest elementem grzewczym promiennika Tatou, który posiada także:
System eliminujący cyrkulację kurzu.
To urządzenie posiada system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu, a także jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Dlatego lekarze zalecają go alergikom i astmatykom.

Energooszczędne czujniki.
Dzięki detektorowi ruchu i światła – promiennik obniża temperaturę samoczynnie, gdy nie ma nikogo w domu lub jest noc. Z kolei sensor otwartego okna – automatycznie zatrzymuje jego pracę na czas wietrzenia pokoju.

Możliwość sterowania aplikacją.
Aby zarządzać pracą grzejnika przez telefon lub tablet – wystarczy dokupić centralkę systemu Cozytouch i podłączyć ją do routera internetowego. Następnie za pomocą aplikacji mobilnej kontrolujemy:
– parametry pracy grzejnika
– bieżące koszty jego eksploatacji.

Inteligentne sterowanie.
Samouczący się system inteligentnego sterowania Smart zbiera i analizuje dane o swej pracy, a następnie planuje, w skali tygodnia, produkcję i zużycie energii. Podczas nieobecności za pracę urządzenia odpowiada program Absence. Dzięki czujnikowi ruchu – grzejnik dostosuje temperaturę do nieprzewidzianych okoliczności (wcześniejszy powrót czy dłuższa nieobecność).

Dzięki wszystkim funkcjom sterowania urządzenie z oferty Atlantic Polska dostosowuje się do otoczenia. Umożliwia to oszczędność do 45% energii w skali roku (w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego).

Grzejnik dostępny jest w wersji 1000W, 1500W lub 2000W, a jego cena wynosi od 1 044 zł do 1 240 zł.

Więcej informacji https://www.atlantic-polska.pl/grzejnik-elektryczny/tatou/

Dodaj komentarz