Polska na 4 dni stanie się centrum europejskiego designu

Dziś w Katowicach rozpoczyna się największy w tej części Europy festiwal designu. Przez 4 dni eksperci będą dyskutować o światowych trendach w projektowaniu. Tegoroczna edycja ma zgromadzić 300 wystawców, 9000 gości biznesowych i 25 000 zwiedzających. Schneider Electric zdradza dlaczego 4Design Days odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Miejsce, w którym odbywa się 4Design Days zostało wybrane nie bez przyczyny – to obiekt, który z jednej strony wyróżnia się postindustrialną estetyką, ale z drugiej udowadnia, że design może być funkcjonalny.
Estetyka i funkcjonalność
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to przykład, który idealnie obrazuje na czym polega projektowanie w XXI wieku. Nowoczesny design wymaga, aby projektować wnętrze dwuwymiarowo – z jednej strony zadbać o estetykę i niebanalny projekt, a z drugiej zagwarantować użytkownikom jak najwyższą funkcjonalność i komfort – mówi Anna Szymczyk, Marketing Communications & PR Manager w Schneider Electric.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to miejsce, które łączy klika funkcji: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową. Utrzymanie odpowiedniego komfortu użytkowników na takim samym poziomie we wszystkich pomieszczeniach, podczas różnorodnych wydarzeń to w przypadku tak dużego i wielofunkcyjnego obiektu ogromne wyzwanie. Z pomocą przy tak wymagających projektach przychodzą nowoczesne systemy automatyki budynkowej.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach jest wyposażone w zaawansowany system automatyki budynkowej, oparty na rozwiązaniu EcoStruxure od Schneider Electric. Rozwiązanie pozwala sterować poziomem komfortu użytkowników w różnych pomieszczeniach i dostosować warunki do różnych aktywności. System monitoruje także zużycie mediów, a dostarczone dane są poddawane analizie i mogą być wykorzystywane w procesie optymalizacji zużycia energii.
– Koncentracja na efektywnym zarządzaniu zasobami to element większego trendu w sektorze komercyjnym – chodzi o koncepcję tzw. Smart Building. To obiekty, które wykorzystując nowoczesne technologie zarządzania budynkiem stają się bardziej ekologiczne i „inteligentne”. To naturalny kierunek, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że 75 proc. kosztów ponoszonych w całym okresie istnienia budynku stanowią wydatki na konserwację i eksploatację. – dodaje Anna Szymczyk.

Dodaj komentarz