Jak wyczyścić zlewozmywak ceramiczny?

Zlewozmywaki z ceramiki można obecnie zobaczyć w wielu eleganckich i rustykalnych kuchniach. Niech nie zwiedzie Was ich delikatna uroda – taki zlewozmywak jest bardzo twardy i odporny. Nie niszczą go wysokie temperatury ani detergenty, niełatwo go zarysować czy zaplamić. Czym i jak go czyścić, żeby służył nam długie lata?

Powierzchnie ceramiczne mają jedną niepodważalną zaletę. Są idealnie gładkie, dzięki czemu nie przywierają do nich resztki jedzenia i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Surowcem wykorzystywanym do ich produkcji przez BLANCO, jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących zlewozmywaki, jest ogniotrwała glinka lub kamionka szlachetna, która dzięki swoim właściwościom potrafi sprostać wymaganiom stosowanym nawet w laboratoriach. Ceramiczne propozycje do strefy zmywania, dostępne w Comitor, cechują się zwiększoną odpornością na uderzenia, zarysowania, wysoką temperaturę, kwasy, powstawanie plam i światło słoneczne.

Jak pozbyć się zabrudzeń i jak pielęgnować zlewozmywak ceramiczny?

Ceramikę bardzo łatwo jest utrzymać w czystości – do codziennej pielęgnacji wystarczy wilgotna ściereczka z odrobiną płynu do mycia naczyń i przetarcie zlewozmywaka suchą ściereczką. Kolejny skuteczny środek, który wyczyści nasz zlew to soda oczyszczona z wodą utlenioną.  W tym wypadku moczymy ścianki i dno wodą, rozsypujemy sodę na zlewozmywak i myjemy go zmoczoną gąbką. To sprawdzony sposób, a brudne ślady znikają w mgnieniu oka. Modele oferowane przez Comitor pokryto specjalną powłoką PuraPlus, środkiem wcieranym maszynowo w powierzchnię zlewozmywaka o właściwościach hydrofobowych, czyli odpychających wodę. Znacznie ułatwia to pielęgnację i utrzymanie czystości. Niestety wraz z biegiem czasu, podczas czyszczenia i wycierania powierzchni zlewozmywaka, stopniowo usuwamy powłokę PuraPlus, a wtedy zlewozmywak traci ochronę i staje się bardziej podatny na osady z wody i zabrudzenia. Do regeneracji takiej powierzchni i przywrócenia jej walorów ochronnych, Comitor zaleca stosowanie specjalnego preparatu PuraPlus Liquid Set. Środek ten zamyka mikroskopijne pory i wygładza powierzchnię zlewozmywaka, a zregenerowana powierzchnia o hydrofobowych właściwościach redukuje zatrzymywanie zanieczyszczeń, tworzenie się osadu wapiennego oraz powstawanie plam. W przypadku, kiedy powierzchnia zlewozmywaka stanie się szorstka i zaczną pojawiać się przebarwienia i osad wapienny, pomocny będzie uniwersalny środek rozpuszczający wszelkie osady BLANCO Antikalk.

BLANCO CeraCare

Przy większych zabrudzeniach oraz przy powstałych od naczyń (głównie garnków i patelni) czarnych smugowatych rysach na powierzchni, zlewozmywak czyścimy pastą BLANCO CeraCare.

Mokrą gąbką załączoną w opakowaniu rozcieńczamy trochę pasty, a następnie nanosimy ją na powierzchnię zlewozmywaka i czyścimy kolistym ruchem. Po umyciu zlewozmywaka wycieramy jego powierzchnię miękką i suchą antybakteryjną ściereczką z mikrowłókien.

Warto pamiętać, że agresywne środki, np. proszek do szorowania, mogą porysować glazurę. Z tego względu radzimy, aby ich nie stosować. Unikajmy także przesuwania twardych lub ostrokanciastych przedmiotów po powierzchni ceramicznej i nie używajmy na niej noży ceramicznych. Większych naczyń nie wrzucajmy, tylko delikatnie wstawiajmy je do komory.

Więcej informacji na www.comitor.pl

Dodaj komentarz