Jak wybrać rzetelnego developera?

Aktualnie większość mieszkań kupowana jest przed rozpoczęciem prac lub w początkowej fazie. Jak zatem wybrać odpowiedniego developera, aby oszczędzić czas i nerwy i nie stracić pieniędzy?
Na początek warto sprawdzić staż obecności developera na rynku. Długa obecność świadczy nie tylko o umiejętności zarządzania nieruchomościami, ale również jest wyznacznikiem jego rentowności. Dodatkowo lata współpracy z wykonawcami pozwalają developerowi na nawiązanie współpracy tylko z rzetelnymi, sprawdzonymi wcześniej firmami, dzięki czemu mamy pewnośc, że mieszkanie będzie w doskonałym stanie technicznym.
Kolejną cechą dobrego developera jest ilość i rodzaj wykonanych inwestycji. Inwestycje zróżnicowane pod kątem typu, standardu czy wielkości świadczą o bogatym doświadczeniu developera i zwiększają szanse na kolejną udaną inwestycję.
Wiele firm może pochwalić się certyfikatami czy przyznanymi nagrodami. Warto sprawdzić rankingi takie jak „Gazele Biznesu” czy „Diamenty Forbesa”.
Wiarygodność firmy gwarantuje również Certyfikat Developera przyznawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa.
Dodatkowo warto sprawdzić czy develpoper, którego wybraliśmy jest zrzeszony w Polskim Związku Firm Deweloperskich (PZFD) czyli organizacji działającej od 15 lat i skupiającej ponad 140 firm. Jej członkowie zobowiązują się przestrzegać Kodeksu Dobrych Praktyk, który reguluje prawa i obowiązki w relacji z nabywcą.

Dodaj komentarz