Innowacyjne roboty w domu – postaw na Smart Home!

W obecnej epoce praca, zajęcia dodatkowe itp. pochłaniają wiele czasu. Kiedy znajdujemy już wolną chwilę wolimy spędzić ją ze swoimi bliskimi lub po prostu odpocząć, zamiast sprzątać czy gotować. Mało kiedy zdarza się tak, że ktoś za nas posprząta dom czy zrobi obiad… Teraz może się to jednak zmienić, dzięki innowacyjnym robotom. Poniżej 3 propozycje Linksysa.

  • Robot Vacuum Cleaners – czyli skończ z odkurzaniem

Odkurzanie to czynność, która nie należy do ulubionych zajęć większości osób… Nastały jednak czasy, w których tworzone są roboty, które mają ułatwiać nam życie i wpływać na poprawę komfortu. Jednym z nich jest robot vacuum cleaner, który pozbędzie się pyłu z podłóg za Ciebie! 😉 Cała konfiguracja urządzenia odbywa się za pomocą aplikacji. Co jest niezwykle wygodnym i prostym sposobem na kontrolę robota. Niektóre modele robotów vacuum cleaner posiadają funkcję no-go areas. Oznacza to, że można ustawić wolne przestrzenie, do których nie będą wjeżdżać roboty, np.: w miejsca gdzie jest dużo kabli elektrycznych od komputera czy telewizora.

Dodatkowo roboty vacuum cleaners ładują się w stacji dokującej, do której wracają po zakończeniu pracy, rozładowaniu baterii lub kiedy worki na śmieci są pełne.

To urządzenie pomoże Ci utrzymać czystość w domu!

 

  • Robot Window Cleaners – zapomnij o myciu okien

Znasz ten moment, kiedy zerkasz przez okno i niewiele już widzisz? Zdarza się to wszystkim, którzy nie przepadają za myciem okien, bądź po prostu nie mają na to czasu. Obecnie na rynku znajdziemy wiele zrobotyzowanych myjni okiennych, które zrobią to za Ciebie! Oczyszczą nie tylko okna, ale także szklane kabiny prysznicowe, stoły czy lustra. W zależności od modelu znajdziemy w nich różne funkcje. Niektóre z nich mają wbudowane czujniki wykrywające przeszkody. Natomiast jeszcze inne modele posiadają funkcje, które zapobiegają upadkom robotów. Często też wkłady czyszczące można prać w pralce.

 

  • Robot Chef – Szef kuchni w Twoim domu

To niesamowity wynalazek przyszłości, który dopiero kilka lat temu ujrzał światło dzienne. Chodzi tu o robota firmy Moley. Został po raz pierwszy zaprezentowany na targach robotyki Hannover Messe w 2015 roku. Są to 2 zautomatyzowane ramiona połączone z szafką oraz powierzchnią roboczą. Dzięki temu mogą się poruszać w danym obszarze i wykonywać przeróżne posiłki. Co ciekawe robot będzie wspierany przez “bibliotekę receptur w stylu iTunes”.

Mając takiego robota w domu przestaniesz się przejmować przygotowywaniem zdrowych i smacznych posiłków – robot zrobi to za Ciebie. Teraz będziesz mieć więcej czasu dla siebie. 🙂

Zobacz na kanale YouTube: https://youtu.be/KdwfoBbEbBE

 

WiFi w na całym świecie stało się już standardem i dostępnym dobrem dla każdego. Może kolejnym standardem będą urządzenia smart, które łączą się z siecią WiFi?

Idealne łącze WiFi i smart home to połączenie przyszłości.

Źródło: Newseria

Dodaj komentarz