Fototapety 3D coraz częściej goszczą w naszych domach

Technika 3D zadomowiła się na stałe nie tylko w kinie, ale również we wnętrzach. Trójwymiarowe fototapety są tak realistyczne, że mamy ochotę zrobić krok do przodu i zanurzyć się w głębi ich obrazu. Mogą przedstawiać abstrakcyjne układy geometryczne, architekturę z odległych zakątków świata czy romantyczne pejzaże.

W codziennym życiu.
Oglądając realistyczne projekty 3D: w kinie, na plakatach reklamowych czy nowoczesnych posterach, dochodzimy do wniosku, że prace jedno- lub dwuwymiarowe zostały zepchnięte na margines. Grafika trójwymiarowa zdominowała świat sztuki cyfrowej. Oferuje zarówno statyczne obrazy, jak i dynamiczne filmy i animacje, które zapierają dech w piersiach.

We wnętrzach.
Technikę 3D możemy zauważyć również we wnętrzach. Oryginalne grafiki, obrazy, zdjęcia i wizualizacje, w odpowiednio dużych rozmiarach, od dłuższego czasu pokrywają ściany naszych domów i mieszkań. Fototapeta jest jednym z najprostszych sposobów na odświeżenie pomieszczenia i dodanie mu charakteru.

Obserwując aktualne tendencje, można odnieść wrażenie, iż spośród nich, szczególnym uznaniem cieszą się te trójwymiarowe. Są jedną z najbardziej modernistycznych ozdób, jakie możemy wprowadzić do naszego wnętrza. Wpasują się nie tylko do przestronnych domów, ale także małych mieszkań, gdyż optycznie powiększają przestrzeń i poprawiają proporcje wnętrz.

Czym się charakteryzują?
Niektórzy twierdzą, iż fototapety 3D wciągają nas do swojego świata. Inni z kolei są zdania, że to one przekraczają ramy i pewnym krokiem wchodzą do naszej przestrzeni. Wszyscy natomiast są zgodni, że to jedne z najbardziej ciekawych ściennych dekoracji, które zapewniają nietuzinkowe efekty wizualne.

Fototapety w trójwymiarze zawierają elementy, które w zaawansowanej technicznie sztuce cyfrowej, cenimy najbardziej tj.:
– precyzyjne załamanie światła
– idealnie dobrane kolory i nakreślone faktury
– malownicze odbicia i gra cieniem.
Dzięki nim obiekty stają się bardzo realistyczne, niemal namacalne. Gdy spojrzymy na nie – mamy chęć zrobić krok do przodu i zanurzyć się w głębi obrazu.

Układy geometryczne.
Do stylistyki minimalistycznej i modernistycznej szczególnie wpasują się trójwymiarowe tapety, które przedstawiają układy geometryczne. Wzory, które zawierają figury takie jak prostokąty, kwadraty, trójkąty, romby i wielokąty, charakteryzują się symetrią i porządkiem. Wykorzystując podstawowe kształty, możemy stworzyć projekty, które przypadną do gustu miłośnikom abstrakcji.

Jedną z propozycji jest fototapeta, która przedstawia nachodzące na siebie prostokąty, w formie pionowej. Efekt 3D tej wizualizacji potęguje odpowiednia gra cieni. Znajdziemy na niej wyłącznie odcienie szarego, czyli barwy neutralnej i uniwersalnej, która dziś kojarzy się także z profesjonalizmem i organizacją.

Architektura w trójwymiarze.
Często marzymy o podróżach w różne miejsca na ziemi, aby podziwiać architekturę, która się w nich znajduje. Niestety bywa, iż plany te trudniej zrealizować. Korzystając z fototapety 3D, która przedstawia budynek, ulicę czy most, możemy myślami przenieść się w odległe zakątki świata.

Do modernistycznego wnętrza nie musimy wybierać zdjęcia, które przedstawia panoramę amerykańskiego miasta z nieodłącznymi drapaczami chmur. Warto postawić na fototapetę, która ociepli takie wnętrze. Może ona przedstawiać schody w wąskiej uliczce spokojnego, bardzo starego miasta, na terenie południowej Europy czy Bliskiego Wschodu. Widok takiego uroczego miejsca pozwoli nam lepiej odprężyć się po ciężkim dniu.

Romantyczne krajobrazy.
Chyba każdy z nas chciałby w oknie mieć widok jeziora, morza, gór, lasu czy łąki. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na częste wyjazdy w te miejsca, nie mówiąc o swoim domu w górach czy nad morzem. Takim oknem, przez które będziemy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody, może być fototapeta. Pokrywające ściany pejzaże były jednym z pierwszych motywów, jakie przewijały się na pierwszych fototapetach. Mogłoby się wydawać, że już wyszły z mody, jednak nic bardziej mylnego.

Osoby, które chciałyby wprowadzić do swojej sypialni zapierające dech w piersiach widoki przyrody, mogą postawić na fototapetę 3D przedstawiającą góry pokryte lasem, która także dostępna jest na demural.pl. Akcent tajemniczości i magii wprowadza do niej mgła, która spowija szczyty. Dzięki niej stworzymy romantyczne pomieszczenie, w którym będziemy lepiej zaczynać każdy dzień.

Dodaj komentarz