Biurowiec przy ul. Senatorskiej 18A sprzedany

Spółka Generali Real Estate nabyła od austriackiej grupy deweloperskiej S+B Gruppe AG biurowiec przy ul. Senatorskiej 18A w Warszawie. W procesie negocjowania umowy kupującemu doradzał Colliers International.
Biurowiec Senatorska 18A mieści się w zrekonstruowanej kamienicy w centrum Warszawy, w sąsiedztwie Teatru Wielkiego i Pałacu Jabłonowskich. Budynek powstał w 1997 r. jako fragment północnej pierzei placu Teatralnego. W jego pobliżu znajduje się rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, obejmująca I linię metra (stacja Ratusz-Arsenał) oraz liczne przystanki autobusowe i tramwajowe przy placu Bankowym i Alei Solidarności. Łączna powierzchnia najmu pięciokondygnacyjnego obiektu wynosi 17 700 mkw.

Nieruchomości zlokalizowane w prestiżowych lokalizacjach to zawsze dobra inwestycja oferująca doskonały potencjał komercjalizacji i płynność aktywa w całym horyzoncie inwestycyjnym. Biurowiec Senatorska 18A charakteryzuje ponadto znakomite połączenie komunikacyjne z całym miastem i nowoczesna powierzchnia biurowa, ubrana w kostium stylowej kamienicy. Cieszymy się, że mogliśmy doradzać spółce Generali Real Estate w tej transakcji — mówi Piotr Mirowski, Senior Partner, dyrektor Działu Doradztwa Inwestycyjnego w Colliers International.
Spółka Generali Real Estate, będąca częścią Generali Group, jest jednym z wiodących na
świecie zarządców nieruchomościami, pod opieką którego znajdują się aktywa o wartości blisko
30 miliardów euro. Portfel zarządzanych przez firmę obiektów obejmuje unikalne połączenie
historycznych i nowoczesnych nieruchomości, począwszy od charakterystycznych budynków,
takich jak Procuratie Vecchie w Wenecji, aż po współczesne arcydzieła architektury, jak CityLife
w Mediolanie czy Tour Saint Gobain w Paryżu.

Dodaj komentarz